23.-24. august toimus Voorel LEADER suveseminar, mille raames korraldas Eesti Leader Liit konkursi: “Kohalike jookide esitlus.”

Leader-meede ja kohalik toit sh. joogid on sõnapaar, mis käivad meie igapäevatöös käsikäes. Kohalik toit on tänu Leader-ile saanud maapiirkondades suurt laiema avalikkuse tähelepanu ja kajastust. Eelmisel programmperioodil tehti ca 350 kohaliku toiduga seotud projekti. Eesti Leader Liit leidis, et Leader tegevusgruppide piirkondades on hulgaliselt põnevaid ja seni veel teistele piirkondadele tundmatuid joogimeistreid ja -tootjaid, keda võiks esitleda ja kellest saaks vahvaid joogi või ettevõtte sündimise lugusid rääkida.

Eesti Leader Liit kutsus kõiki Leader tegevusgruppe üles oma piirkonna erilisi kandidaat-jooke esitlema ja lugusid rääkima.  Kokku esitati 31 kandidaat-jooki, kaheteistkümnest Leader tegevuspiirkonnast, koos põnevate jookide ja ettevõtte sündimise lugudega.

 
Konkursile esitati 31 erinevat jooki.

Põlvamaa Partnerluskogu esitas konkursile Leader meetmest toetust saanud ettevõtete tooted – Põhjala Teetalu tee “Mündine mustsõstar”, Siidrikoja ÄPU mulliga õunamahlad “Kuldne Renett” ja “Talvine Paide” ning Käbliku Pruulikoja kaheksa eri nimetusega käsitööõlut.
Piiriveere Liider pani välja Mahlaveski FIE Tiina Järvepera toodetud „Õuna-punasepeedi mahla“, SA Räpina Inkubatsioonikeskuse toodetud marjaveini „Peipsimaa Pihlakas“ ja Nopri Mahlad OÜ „Kase toormahla.”

Jõgevamaal Voorel toimunud konkurss oli hea võimalus tuua välja oma piirkonna parimad ja esitlemist väärt joogid teistele Leader tegevusgruppidele tutvustamiseks ja žüriile hindamiseks.

Maaeluministeeriumi, PRIA, Maamajanduse Infokeskuse ja Leader tegevusgruppide esindajatest koosnenud žürii jooke hindamas.

Konkursi peamiseks eesmärgiks oli edendada ettevõtlikkust ning tunnustada parimaid piirkondlike joogimeistreid ja tootjaid, keda teistele eeskujuks seada. Tegu oli suurima kolme sektori koostöös toimuva LEADER piirkondlike jookide konkursiga.
Kolme parima hulka valiti:

1) OÜ Veinivilla, Tiina Kuuleri Valgejõe Pärlivein rabarberi vahuvein (MTÜ Arenduskoda piirkonnast)

2) Öun Drinks OÜ, Õunalimonaad rabarberiga (MTÜ Saarte Koostöökogu piirkonnast)

3) OÜ Käbliku Pruulikoda, Pipraõlu „Red Rye Pepper Pils – Spiced Rye Pilsner“ (Põlvamaa Partnerluskogu piirkonnast).

Täname kõiki, kes konkursil osalesid ja kaasa aitasid!

Lisainfo:
Piret Leskova
Eesti Leader Liit
www.leaderliit.eu