Partnerluskogu juhatus käis tutvumas Järvamaa Arengu Partnerite Leader tegevusgrupiga ja külastas Albu vallas atraktiivseks talispordikeskuseks arendatud Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskust ning jahiturismile keskendunud uut majutuskohta Jäägri Villa.

Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse aktiivse tegevuse käimalükkamise järel on vallavanem Kalju Kertsmiku sõnul tekkinud lähikonda juurde mitmed majutusasutused ja aktiivset vabaajategevust pakkuv elukeskkond on meelitanud piirkonda noori peresid.

Valgehobusemäe suusakeskuses on detsembri algusest avatud kunstlumest mäenõlv koos tõstukiga ja lumerõngarada ning laste kelgunõlv. Keskuses töötavad igapäevaselt toitlustus, saunad, varustuse rent ja saab öömaja. Lisaks juba rahvusvaheliselt tuntud suusa-, maastikuratta- ja jooksuvõistlustele on Valgehobusemäel peetud ka näiteks üleeuroopalist discgolfi sarja etappi.

                     Partnerluskogu juhatuse koosolek Jäägri Villa külalistemajas

Kohtumisel Järva Arengu Partnerite tegevjuhi Silva Anspali ja juhatuse esimehe Aivar Tubliga oli jutuks nende enda algatatud koostööprojektid. Ettevõtluse arendamise eduka ettevõtmisena tõid nad välja Avatud talude päevad Järvamaal ning piirkonna turundamise eesmärgil välismessidel osalemised.

Koos arutasime lõppeva programmperioodi põhjal Leader meetme senise praktika tulemuste üle ning jagasime kogemusi uue perioodi strateegia koostamise hetkeseisust ja ootustest Leader tegevusgruppidele.

Põlvamaa Partnerluskogu juhatus võttis oma koosolekul vastu otsuse koostada perioodi 2009-2013 kokkuvõtteks trükis koos edulugude, pildimaterjali ja statistikaga ning korraldada enne uue programmperioodiga alustamist lõppevat perioodi kokkuvõttev sündmus.