20.-21. märtsini külastas Põlva Jalgpalliklubi Lootos delegatsioon Ukrainat, Põlva maakonna sõprusrajooni Kulikovkot.

Reisi eesmärgiks oli rahvusvahelise noorteprojekti “KKH” tutvustamine, mille käigus detsembris juba Inglismaal, Newcastles läbirääkimisi peeti.  Kolme riigi – Eesti, Inglismaa ja Ukraina jalgpalliinimesi ühendava projekti eesmärk on kogemuste vahendamine ja jalgpalli juurde uue põlvkonna noorte tegijate toomine.
Projekti käigus tutvutakse erinevate jalgpalliga kaasnevate koostöövõimalustega, arendatakse koostöösuhteid ja motiveeritakse noori aktiivselt spordiga tegelema. Projektis täidavad mentorite ja koolitajate rolli Lootose ja mitme inglise noorteklubi ja akadeemia noortetreenerid. Osalevad kolme riigi 10-12 aastased jalgpallipoisid-tüdrukud. Noortetreenerite ülesannete nimekirjas on muu hulgas turniiride ettevalmistamine ja läbiviimine, aga ka treeningute läbiviimine ja mängu analüüs.

Kulikovko tervitas Lootost väga südamlikult ja soojalt ning oli tunda, et nad olid külaskäiku oodanud. Kulikovko kultuuri ja spordijuht Olena Baglai oli koostanud väga huvitava programmi.

Ukrainat 2015 aastal külastanud Põlva jalgpalliklubi Lootos president Indrek Käo viis tookord kulikovkolastele külakostiks jalgpalle, mis olid suureks abiks tüdrukute jalgpallivõistkonna tekkimisele. Tänaseks on tüdrukud võitnud mitmeid võistlusi nii rajooni kui oblasti tasemel ning treener Kaido Kukli hinnangul üsna heal tasemel.

Toimusid ka treeningud kohalikele noortele, mida viisid läbi klubi noortetreenerid Ave-Lii Laas ja Katariina Kinnunen.

ukraina 147

Palle ja spordivarustust kingiti ukrainlastele ka seekord ja see läks käiku juba samadel treeningutel. Ukraina tüdrukud olid treeningutel väga motiveeritud ja tegid kõik harjutused kaasa suure tähelepanelikkuse ja pühendumusega. “Nende jalgpalli tase on parem, kui arvasin. Nad on olnud tublid ja enamustel on alustehnika selge ning pidevalt trenni tehes ja tehnikat harjutades saab minna kõik veelgi paremuse suunas”, kommenteeris Ave-Lii. “Ma arvan et see on veel arengu-ja algus staadiumis, kuid kõik oleneb nüüd, kuidas nad ise edasi töötavad”, lisas Katariina.

Sügava mulje jättis külaskäik ka Lootose noortele. Katariina: “Kõige rohkem meeldis mulle kohalike noorte tahtejõud. Mind üllatas kohati see, kui nõukaaegsed eluolud seal tegelikult olid. Ukraina on kuidagi selle poolest Eestist maha jäänud, just arengu poolest”. 

“Mulle meeldis, et nad näitasid ja tutvustasid enda riigi kultuuri ning olid tõsiselt tänulikud meile. Olin positiivselt üllatunud kui lahked ja südamlikud nad olid. Samas jäi mulje nagu riik ei hooli oma rahvast, enamus teedest ei olnud nii head kui võiksid, tegelikult olid need kohutavalt halvas seisus,” lisas  Ave-Lii.
 

Projekti toetab Põlvamaa Partnerluskogu Leader meetmest “Kogukondade ja kogukonnateenuste arendamine.”
 

Allikas: Põlva Jalgpalliklubi Lootos www.fclootos.ee