Lõuna-Eesti kohalike lugude ja heade pakkumiste raamat kutsub huvilisi 2015 aastal Lõuna-Eesti piirkonda avastama. Raamatus on üle 300 pakkumise kuuest maakonnast, et Lõuna-Eesti külastajad saaksid soodsamalt tutvuda põnevate kohtadega, mis pakuvad nii majutust, toitlustust, aktiivset puhkust kui ka sündmustel osalemist.

Lõuna-Eestit hõlmav projekt „Elu kahe maailma piiril”, mis on loodusesse ja avastamist väärt paikadesse toonud National Geographicu kollased aknad, on jõudnud järgmise suure sammuni – lugusid ja häid pakkumisi sisaldava raamatu avaldamiseni. Tartumaa Arendusseltsi tegevjuhi Kristiina Timmo sõnul on raamat kasulik nii Lõuna-Eesti ettevõtjatele kui ka külastajatele. „Seni on projekti peamised tegevused olnud seotud Lõuna-Eesti piirkonna kui sihtkoha tutvustamisega, nüüd avaneb siinsetele ettevõtjatele uus müügikanal. Samuti on sellel suur väärtus Lõuna-Eesti külalistele ja piirkonna elanikele, kes saavad pakkumiste abiga säästa palju eurosid,” lausus Timmo.

Raamatus leiduvad ka kõik Lõuna-Eestit puudutavad lood, mis on koostööprojekti raames ilmunud ajakirjas National Geographic Eesti. Ajakirja peatoimetaja Erkki Peetsalu ütles, et koostöö Lõuna-Eestit tutvustava projektiga on olnud vastastikku põnev ning andnud ajakirjale sisukat lisamaterjali. „National Geographicu kollased aknad tõstavad esile neid väärtusi, mida Lõuna-Eesti endas kannab, kuid mis ei pruugi esmapilgul silma paista. Meie ühine projekt on aidanud muuta kogukondi aktiivsemaks ning edendada kohalikku elu, samuti tõsta kaugema kandi külaliste huvi selle vastu, kuidas elatakse Lõuna-Eestis – kahe maailma piiril,” kirjeldas Peetsalu.

Raamatusse kogutud head pakkumised kehtivad terve 2015. aasta jooksul. Lisaks raamatu püsipakkumistele hakkavad aprillist alates veebirakenduse abil jõudma Lõuna-Eesti huvilisteni ka nädalapakkumised, mis annavad külastajatele nädala alguses võimaluse endale soetada sooduskuponge nädalavahetuseks või algavaks nädalaks.

Raamat on müügil Lõuna-Eesti Selverites, Rahva Raamatu poodides, Lõunakeskuse Taluturul, turismiinfopunktides ja Lõuna-Eesti Leader tegevusgruppides.

20. jaanuaril avatakse Tallinnas Ülemiste keskuses fotonäitus innovatsioonist ja aktiivsest puhkusest Lõuna-Eestis. Kõigega kursisolekuks tasub külastada „Elu kahe maailma piiril” veebikodu www.visitsouthestonia.com 

Vaata Lõuna-Eesti lugude ja heade pakkumiste raamatu tutvustust siit.