2016 a. kevadel valmis Ahjal Illimari vana lammutatud poe asemel uus Põlva Tarbijate Ühistule kuuluv kaubandus- ja teenindushoone Illimari Konsum.

Päikesepaneelidega varustatud kaasaegses hoones olid algusest peale planeeritud ruumid ka toitlustuskohale.
Ahjal täiesti uue interjööri ja menüüvalikuga toidukoha avanud AH-JA OÜ on kogukonnas tuntud väikeettevõte, mis on pikemat aega tegutsenud kohapeal tuntud cateringide ja toitlustusteenuse pakkujana. Koostööd on tehtud piirkonna teiste ettevõtetega, Fr. Tuglase nim. muuseumi ja Ahja vallavalitsusega.

 
Fotod Ah-Ja Pubi Facebooki lehelt

Eestvedajate eesmärk on luua uuest toidukohast ka kohalike inimeste sotsiaalse suhtlemise koht, kus korraldatakse erinevaid klubiõhtuid, kirjandus- ja luuleõhtuid ning elava muusika õhtuid. Samas saab korraldada Ahjal toimunud mälumängu- ja lauamänguturniire.
Veel on kavas siduda oma tegevusi Fr. Tuglase loomingu ja Väikese Illimari tegemistega. Näiteks plaanitakse hakata müüma kohalike tootjate toodetega Väikese Illimari piknikukorvi.

Ahjal toidukoha taasavamisele aitas kaasa Põlvamaa Partnerluskogu Leader meetme toetus, mis 60% toetusmääraga katab ettevõtja investeeringuid toidukoha siseviimistluse, inventari ja köögitehnika ostmisel. Kogu investeeringu toetuseks on kinnitatud 19 851 eurot. Toidukoha taasavamine aitab kaasa Ahjal töökohtade loomisele.