Põlvamaa ettevõtjaid on juba kaheksa aastat tunnustatud Põlvamaa Rohelisema märgiga.
Detsembri alguses lisandus Põlvamaa Rohelisema märgi kandjate hulka kaks uut ettevõtet ja ühe ettevõtja uued tooted.

Sel korral sai uue tootjana Rohelisema märgi Kõlleste vallas Veski külas asuv Vägev Tigu OÜ, kelle käsitööõlled on tuntud Mõtsalise kaubamärgi all.
Pruulikojas toimub pruulimine väikestes kogustes. Tänu sellele on iga partii valminud suure hoolega. Ametlikest Eesti väikepruulikodadest valmistatakse tõenäoliselt just Mõtsalise pruulikojas kõige rohkem õllesid käsitööna. Praegu on valikus viis põhilist marki: Humalane, Rukki, Suitsuna, Mahlane ja Ameerika õlu. Kogu tootmisprotsess käib käsitsi ja ka villimise ajal ei kasutata ühtegi elektrilist seadet.
 

     

Pruulikoda sai sel aastal Põlvamaa Partnerluskogu Leader meetmest “Ettevõtlusele hoo andmine” toetust vajalike seadmete soetamiseks, et suurendada tootlikkust ja tõsta käärituse kvaliteeti.
Osa investeeringust on ettevõtja poolt juba ellu viidud ja tänu sellele ka tootmismaht suurenenud.

Infot toodete kohta leiab pruulikoja kodulehelt www.motsaline.ee   

Põlvamaa Rohelisem märk ühendab Põlvamaa looduslikust toorainest ja kohapeal tehtud kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ning seda väljastatakse alates 2009. aastast. Tänaseks on Põlvamaa Rohelisema märgiga tunnustatud üle 260 tootenimetuse, mida pakub 53 Põlvamaa ettevõtet.

Rohelisema märgi loomise mõte tekkis Põlvamaa ettevõtjate ühisarutelude käigus ning selle väljaandmist kureerib Põlvamaa Arenduskeskus. Rohelisema märgi kujundus ja idee on seotud maakonna tunnuslausega “Põlvamaa – rohelisem elu”.