6. märtsil avas OÜ Wiera Natural Veriora vallas Viira külas pidulikult uue küünlakoja.

2013 a. alguses esitas äsja loodud ettevõttena startinud OÜ Wiera Natural projektitaotluse Põlvamaa Partnerluskogu Leader meetmesse „Atraktiivsuse ja konkurentsivõime tugevdamine,“ eesmärgiga laiendada küünalde tootmist ja renoveerida vana ait küünlakojaks. Idee pälvis Põlvamaa Partnerluskogult toetuse ja on nüüdseks edukalt ellu viidud.
Wiera Natural toodab Eestis esimesi puidust tahtidega käsitööküünlaid ja hetkel on sortimendis üle 20 erineva aroomi ja värviga looduslikest materjalidest valmistatud küünalt, mida iseloomustavad ka vastavad tootenimetused. Samuti toodetakse kliendi soovidele vastavaid eritellimusküünlaid ja pulmaküünlaid.
            
                                   Fotod: Wiera küünlakoda

Küünlakoja perenaise Merilin Alve sõnul on ettevõttel edaspidi plaanis arendada kahte suunda – küünalde tootmist ja turismiga tegelemist. Maaelu jätkumisse panustamiseks on talus juba pidamisel lambad ja plaanis soetada lihaveised.

„LEADER toetuse abil rajatud küünlakoda pole pelgalt tootmishoone, vaid on ka uus hubane koht grupikülastusteks ja õpitubade läbiviimiseks“ rõõmustas partnerluskogu tegevjuht Tiiu Rüütle.

Puidust tahi väljatöötamisel on Wiera Natural teinud koostööd Tallinna Tehnikaülikooli Puiduinstituudiga ja kasutanud tootearenduses EAS-i innovatsiooniosaku abi. Tänu puidust tahile on küünaldel ainulaadne laiem valguskuma. Wiera küünlakoda on kantud ka projekti „Elu kahe maailma piiril“ raames loodud Lõuna-Eesti innovatsioonimarsruudile.

Küünlakoja rajamist toetas Põlvamaa Partnerluskogu Leader programmist 19 912 euroga ja kogu investeeringuks kujunes ettevõttel ca. 35 tuhat eurot.

       

Tutvu Wiera küünlakoja tegemistega lähemalt:
www.wiera.ee
Facebook: https://et-ee.facebook.com/wierakuunlad