Homme, 14. septembril kell 14 toimub Ahjal Tuglase muuseumi õuel suvelõpupiknik, millega muuseum tähistab Leader programmi toetusel teoks saanud muuseumi väliala uuenduste valmimist. 

Tuglase muuseumi välisterritooriumi uuenduste käigus rajati vana lagunenud aia asemel uus piirdeaed, tehti muuseumi õuele välikamin ja istumisala ning ka välikäimla. Muuseumi õuel on nüüd lastele mänguväljak, juurde lisati välisvalgustust ning uuenes haljastus. Majaesine parkla sai koos ratastehoiukohaga kaetud tänavakividega. Välisterritooriumil turvalisuse hoidmiseks paigaldati ka videovalve. 

Muuseumi perenaise Katrin Roositalu sõnul sai Tuglase muuseumi välisterritooriumi heakorrastamise ja mitmekesistamise projekt ellu viidud ootuses, et kodukandi väärtuslik paik muutub ilusamaks ja inimsõbralikumaks ning leiab rohkem kasutust ka muuseumi külastajate seas. „Nüüd on meil loodud võimalused nii õuesõppeks kui meistrite õpitubade läbiviimiseks, samuti pikniku pidamiseks ja toredate ürituste korraldamiseks,“ rääkis projekti eestvedaja Katrin Roositalu. 

Muuseumi tegevustest ning projekti käigust saab ülevaate muuseumi kodulehelt: http://ahjamuuseum.edicypages.com/blog/uks-ettapp 

Projekti elluviimist toetas ka Ahja vallavalitsus ning selle käigus investeeriti kokku ca. 20 tuhat eurot. 

Lisainfo: 
Katrin Roositalu 
tel: 7970100; 56285787