Laupäeval, 22. juunil algusega kell 18.30 toimub Ridali Lennuklubi uue hoone pidulik avamine, kus peale lindi läbilõikamise ja tänusõnavõttude saab kuulata Bonzo esinemist.

Uus klubihoone pakub võimalusi väiksemate seminaride ja koosviibimiste pidamiseks, välja on ehitatud lennusimulaator ning kaasaegsed tualettruumid. Tänavu 50. tegutsemisaastat tähistava lennuklubi jaoks tähendab see esimese etapi elluviimist suuremast plaanist renoveerida lennukite koduks olev angaar ning kaasajastada tehnilised võimalused lennuklubi edasiseks arenguks.

Järgmises etapis planeeritavad rajatised peaksid ühendama külastuskeskuse ja angaari funktsioonid sellisel moel, et tekib ka interaktiivne lennundusmuuseum. “Eestis ei ole just liiga palju purilennukeid eksponaadina näitamiseks, seetõttu on võetud suund AHHAA-tüüpi interaktiivse keskuse loomisele – lennusimulaatorid, koordinatsiooni- ja tasakaaluharjutused, mis simuleerivad lennukogemust jm,” tutvustas klubi juhataja Einar Viin tulevikuplaane.
Lisaks avaneksid huvilistele võimalused teha tutvust purilennunduse ajalooga ning saada aimu füüsikaseaduste praktilistest rakendustest lennunduse kaudu.

Arenduse kolmandas etapis lisanduksid toitlustus- ja majutusteenused, oluliseks peab klubi juhataja ka koostööd ümberkaudsete turismitaludega.

Praegu pakub Ridali lennuklubi lisaks sertifitseeritud lennuvälja ja -tehnika hooldamisele, koolitustele ning liikmetele suunatud üritustele järjest enam võimalusi ka külastajatele teha kaasa huvilendusid väike- ja purilennukil. “Külastaja peaks siiski arvestama, et purilendude jaoks on vaja soodsat ilma,” täpsustas Einar Viin.

Ridali lennuklubi on Eesti suurim purilennuga tegelev lennuklubi. Pärast ALMAVÜ süsteemi lagunemist on klubi jätkanud päranduseks saadud tehnika hooldamist ja Eesti purilennutraditsioonide jätkamist. Einar Viini sõnul asuvad lähimad rahvusvahelised purilennukeskused Leedus ja Soomes, kus mõlemas peetakse ka purilennu EM- ja MM- võistlusi. “Ridali jääb täpselt kahe vahele. Kui mõni Läti purilennukeskus peaks oma arendustegevustes meist ette jõudma, kaotaks Eesti väga olulise võimaluse saada sportliku purilennu maailmakaardile,” ütles Viin.

Klubi ise on valmis investeerima lennutehnikasse, maapealse infrastruktuuri rajamiseks taotletakse vahendeid fondidest.

Klubihoone ehituse põhirahastus tuli Põlvamaa Partnerluskogu Leader-meetme toetusel ja omaosaluse kandis klubi ning sisustuse soetamist toetasid Lennuliiklusteeninduse AS ja Pakker Avio AS.

Eelolev suvi tõotab tulla teguderohke. 6. juulil osaleb Ridali lennuklubi Postitee ettevõtjate ühisel lustlikul avatud uste päeval “Postitee pillerkaar” kui Kass Korsaari lennukool. 18. juulil on Ridali Põlvamaa põllumeeste päeva päralt.
Tähistamaks Ridali lennuklubi 50. sünnipäeva, toimub 27. juulil koguperepäev “Lahedalt lendama”. Traditsiooniliselt toimuvad lennundusega seonduvad tutvustused ja meelelahutuslikud tegevused, õhtule paneb väärika punkti Eesti raske rocki massiivseim bänd Metsatöll.

Vaata lähemalt Ridali lennuklubi kodulehelt www.purilend.ee

Lisainfo:
Einar Viin
Ridali lennuklubi juhataja
tel: 506 5573
einarviin@hot.ee