28. aprill kuni 04. mai toimus Põlvamaa Partnerluskogu, Läti Cesise ja Leedu Ukmerge piirkonna Leader tegevusgruppide koostööprojektina nädal aega noortelaager Leedus Ukmerge piirkonnas.

Laagris osales üle 50 noore vanuses 18-29 aastat. Laagri keskuseks oli Leedus Vepriai külas toetusraha abil täielikult renoveeritud laagrikompleks.

Leedukate poolt koostatud laagriprogrammis said noored läbi teha palju erinevaid harivaid ja omavahelist suhtlemist soodustavaid tegevusi. Tehti tutvumismänge, õpiti näitekunsti ja kehakeelt, mediteerimist muusika saatel ning harjutati esinemiseks selgeks paar ühistantsu ja laul „Ärgake, Baltimaad“, mis loodi 1989 a. toimunud Balti keti jaoks ja mida nüüd noored justkui kevadise ärkamise märgiks taaskord kolmes keeles laulsid.

Laagri lahutamatuks osaks sai muusika, nii laul kui pillimäng, eriti erinevate trummide harjutamine. Noortelaagri tegevusi vedas eest Ukmerges tegutsev noorte muusikaklubi Rockmerge.

Meeskonnatöö harjutamiseks toimus kolmel erineval päeval eri gruppidele ja erinevate ülesannete lahendamist nõudev matkamäng. Matkamängud lõppesid ööhämaruses ja ühel grupil tuli selle käigus sõita ca. 20 km süstadega mööda jõge ja koguda päeval jõe äärde jäänud asulates tööd tehes selle eest raha heategevuseks, mis läks hiljem kohalikule lasteaiale ja päästekomandole.

Külastasime ka piirkonna keskuseks olevat Ukmerge linna.

Laagri vältel oli tunda, et noored mõistavad hästi teineteist ning sarnane ajalugu ja kultuur ning inglise keele oskamine on hea alus koostööks.

Ühisprojekti idee sai alguse sellest, et noorte lahkumine pärast õpinguid ja kutse omandamist linnadesse elama on tugev trend kõigis Balti riikides. Eesmärk on aga tutvustada noortele erinevaid majanduslikke ja kultuurilisi võimalusi just maapiirkondades tegutsemiseks ning julgustada neid seeläbi jääma või naasma pärast õpinguid tagasi maapiirkonda. Iga osaleva riigi noored saavad tutvustada oma piirkonna vaba aja veetmise võimalusi ja atraktiivset elukeskkonda ning arendada koos ettevõtlusideid.

Järgmine noorte kokkusaamine on Põlvamaa Partnerluskogu korraldada ja toimub 5.-9. august Põlvamaal Valgemetsa laagrikompleksis.