Põlvamaa Partnerluskogu

Postiteel läheb taas pillerkaaritamiseks

Lõuna-Eesti Postimehes avaldati 16. mail sisukas ülevaade Postiteel toimuvast Pillerkaarest! Vanal Tartu-Võru maanteel on laupäeval eriliselt rahvarohke, sest taas toimub Postitee Pillerkaar.

Korraldaja Aivar Täpsi teatel avavad Eesti kaunimaks maanteeks tituleeritud tee ääres uksed 16 eripalgelist ettevõtet. Tegemist on omamoodi kogukonnafestivaliga, kus mitmed muuseumid, külaseltsid, talud ja ettevõtted võtavad päev läbi vastu külalisi ning on koondunud ühisesse läbi mitme maakonna ulatuvasse avatud uste ketti.

 

Tartu poolt tulijaid tervitab ajaloolise Postitee väravas asuv Andre juustufarm oma mummudega. Kell 13.00 toimub talus juustu võidusöömine – selgub aasta juustuhiir., kes saab auhinnaks suure juustukera. Võru poolt liikujate teele jääb esimesena Raiste külas  asuv perekond Haljendite kodukohvik. Tegemist on uute asukatega Postiteel, kes kutsuvad oma kõrvuti asuvatesse taludesse uusi naabreid ja vanu tuttavaid, pakkudes söögipoolist ning keelekastet teistelegi huvilistele. Aastaid Pillerkaarel esindatud olnud Ridali lennuklubi tutvustab ka sel korral oma tegevust ning lennuparki.

 

Avatud on ka Postiteel asuvad Karilatsi Vabaõhumuuseum ning Eesti Maanteemuuseum. Nende juurde saab kauemakski jääda, sest sel õhtul toimub ka MuuseumiÖÖ.

Maitsvat toitu ja lusti pakub ka tegus Karilatsi külaselts koos oma küla bändiga.

Ihamaru külas on avatud suisa viis tegevuskohta: Rohu taimeaed, Eeverti-Mangu talu, kus peetakse mesilasi ja kellel on oma koertekennel, Postitee Gurmee pizzarestoran, Viia-Jaani labürinditalu ning ühe katuse all asuvad Ala-Juusa puhketalu ning veiniköök Rüüp. Nendes kõigis Ihamaru ettevõtetes võib päeva jooksul näha esinemas klassikaliste karmoškalugudega ansamblit Kanepi Karmoonikud.

 

Varbuse Muusikamõis avab kohviku ja kuulda on lõõtsamees Ants Järve pillilugusid. Samas kõrval avab Uibu talu oma inglise stiilis rohkearvulise taimekollektsiooniga iluaia. Lähedalasuvas Hurmi külas on avatud ühise katuse all tegutsevad Kirsi Ponitalu ja Hurmi taaskasutuskeskus. Pillerkaaritajatega on ühinenud ka Põlvamaa kõrgeima vaatetorniga Metsjärve Puhkekeskus, kus õhtul kell 17 võib osa saada Alen Veziko kontserdist.

Sel päeval on Postitee läheduses võimalik külastada rahvalikku laata, sest toimub Vastse-Kuuste kevadlaat. Ka teiste postiteeliste õuedes võib leida mitmeid ümberkaudsete tootjate lettisid – seega soovitavad korraldajad kaasa võtta sularaha.

Allikas: 16.05.2024, LEPM
 

Kommenteerimine on suletud.

© 2024 Põlvamaa Partnerluskogu — Ehitatud WordPress platvormile

Teema autor Anders NorenÜles ↑