Reedel, 29.novembril tunnustati Põlvamaa silmapaistvamaid ettevõtjaid ja vabakonna esindajaid.

Ühe ettevõtluse alakategooria auhinna – Põlvamaa Pärl – pälvis Põlvamaa Partnerluskogu liige  Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus.

„Oleme nende arengut jälginud ning hea meel on, et oleme ka omalt poolt saanud sellele arengule hoogu anda.  Minu eriline tunnustus Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskuse  juhataja Triinu Vähile, kelle positiivsus, väsimatus ja jonnakas sihikindlus on lihvinud ettevõtte pärliks, Põlvamaa Pärliks“ jagus partnerluskogu tegevjuht Tiiu Rüütlel tunnustuse saajale tänusõnu.

Triinu Vähi tunnustuse üleandmisel. Foto: Janek Marga

Triinu Vähi tunnustuse üleandmisel. Foto: Janek Marga

Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus on saanud LEADER toetust ruumide remondiks, turvalisuse tagamiseks ja köögi sisustamiseks. Lisaks puhkekeskuse arendamisele panustab Triinu Vähi partnerluskogu liikmena aktiivselt ka piirkonna elavdamisse.

Tunnustuse  Põlvamaa Tõusev Täht pälvis Savernas kaasaegseid rulookardinaid valmistav ja kiirelt tellimusi täitev OÜ EZ Rulo, mille eesotsas on noor ambitsioonikas ettevõtja Priit Patrael. Ka OÜ EZ Rulo tegevuse laienemisele on lisanud hoogu LEADER toetus.

Priit Patrael tunnustuse üleandmisel. Foto: Janek Marga

Priit Patrael tunnustuse üleandmisel. Foto: Janek Marga

Ettevõtlusauhindade nominentide seas oli teisigi LEADER toetust saanud ettevõtjaid, nagu näiteks OÜ Mooste Kalaköök, OÜ Lättekoda, OÜ Vetifor, OÜ Siidrikoda, OÜ Tuuliku Reisid, OÜ Haameri Talu Lihapood.

„Aasta kodanikuühenduse“ kategoorias oli üheks nominendiks Põlvamaa Partnerluskogu asutajaliige Vastse-Kuuste naisteklubi „Kolmapäev“.

Tunnustuse „Aasta kodanikualgatus“ pälvis Eesti Külade XIII Maapäev Põlvamaal, mille korraldamisel olid MTÜ-le Põlvamaa Liikumine Kodukant abiks paljud partnerluskogu tegevuspiirkonna külad.

Pidulik sündmus toimus OÜ Siidrikoda uues tootmishoones. Jagatud auhinnad valmistas tunnustatud klaasikunstnik Eeva Käsper-Russak, kelle OÜ Serene klaasikunstimaja valmis samuti LEADER-toetusel.

Auhinnad klaasikunstnik Eeva Käsper-Russakult. Foto: Janek Marga

Auhinnad klaasikunstnik Eeva Käsper-Russakult. Foto: Janek Marga