27.-30. september osales Põlvamaa Partnerluskogu esindus Ungaris Dabase piirkonnas toimunud suurimal üle-euroopalisel Leader tegevusgruppide konverentsil.

Seitsmendat korda korraldatud konverentsi sisuks olid väljasõidud tutvumaks piirkonna põnevate projektidega, seminar aktuaalsetel teemadel, oma toidu tutvustamine, ideede laat ja spordiprogramm.

Spordimängude kavas oli seekord individuaalaladest vibulaskmine, kus meid esindas Indrek Käo, jahilaskmine, kus meid esindas Alar Alapert ja orienteerumine ning meeskondlik mitmekülgsusvõistlus, mida kutsuti ka kohalikuks olümpiaks.
Viiest alast koosneval mitmekülgsusvõistlusel võitsid kuldmedali juhatuse liige Katrin Pree ja hõbemedali Tiina Länkur ning 25 kontrollpunktiga orienteerumisrajal noppis kuldmedali Marko Avikson. 

Konverentsil osalejad jagasid omavahel infomaterjale ja kontakte, vahetasid kogemusi, mida on piirkondades tehtud. Koos tõdeti, et Leader programmi toetusmeede on silmapaistvalt parandanud elukvaliteeti maapiirkondades ja soodustanud eri sektorite vahelist koostööd.

Konverentsi nimi LINC on lühend sõnadest Leader Inspired Network Community (Leader programmist inspireeritud kogukondade võrgustumine).

Ungari LINC konverentsil osales rekordarv erinevaid riike ja Leader tegevusgruppe. Esindatud oli 20 erineva Euroopa riigi 94 Leader tegevusgruppi, kokku ligi 300 osalejaga.
Eestist osales 12 Leader tegevusgruppi ja Maamajanduse Infokeskus.

Põlvamaa Partnerluskogu esindasid Tiiu Rüütle, Marko Avikson, juhatuse liikmed Tiina Länkur, Karmen Kukk, Katrin Pree, Alar Alapert ja Indrek Käo.

Järgmine LINC konverents toimub 2017 maikuus Luksemburgis.

Lisainfo Ungari LINC 2016 kohta: http://www.linc2016.eu/