Vibujahiklubi Mägilased jagas sotsiaalmeedias plaane tulevaks hooajaks, kui teatasid, et käsil on Partnerluskogu toetuse kaasabil vibukoolituskeskuse rajamine, mis loodetakse avada juba sel kevadel! Kompleksi kuuluvad kuppeltelk, varjualune koos puhkealaga, täismõõtmetes harjutusväljak, 14-märgiline 3D ja 14-märgiline pabermärgi rada.

Eriliseks ja ainulaadseks muudab viburaja see, et osale umbes 8-hektarilisest vesiveski kinnistust on rajatud Kotiku Marjatalu värske istandus. Seega saavad vibusõbrad tulevikus trenni tehes maiustada kultuurmustikate, füüsali ja sini-kuslapuu marjadega ja soetada kohalikku mett. Ja kui täitub viburaja perenaise Rita-Anette Kohava unistus, siis saavad kaugelt tulnud vibusõbrad tulevikus öömaja lähedalasuvast VibuVillast Vastse-Kuustes.

Hea uudis vibulaskjatele ja vibuspordi huvilistele on, et MTÜ Mägilased 2024. aasta algusest Põlva Maakonna Spordiliit liige! MTÜ on Põlvamaal koostöös Musta Noole vibuklubiga toimetanud juba mitu aastat. Kotiku viburada on ajaloolise Kotiku vesiveski maadel tegutsenud juba aastast 2005. 2022. aastast on Põlva vallas, Padari külas asuval Kotiku viburajal (mis on ka mägilaste ametlik juriidiline aadress 2023. aasta suvest) olnud üleval harjutusväljak koos mägilaste 14-märgilise 3D treeningrajaga.

MTÜ Mägilased lubab Põlva Maakonna Spordiliidule olla heaks liikmeks ja partneriks – panustades vibuspordi arengusse nii maakonnas kui üle Eesti, viies läbi koolitusi, korraldades võistlusi ja toetades oma sportlasi nii kohalikel kui rahvusvahelistel võistlustel. 

Allikas: Vibujahiklubi Mägilased