Üheksas ökofestival „Rohelisem elu” pakub uusi kogemusi kõigile, kellele on südamelähedane loodusega samas rütmis elamine, puhas toit ning nutikad lahendused koduses majapidamises. 

Ökofestivali erinevate ürituste – loodusretkede, seminaride, ettevõtete külastuse ja õpitubade kaudu tutvustatakse säästvaid ja keskkonda hoidvaid tegutsemise viise ning Põlvamaa puhast loodust.

Sel korral pöörab festival suuremat tähelepanu Põlvamaa kõige populaarsemale ja kaunimale looduslikule vaatamisväärsusele – Kiidjärve-Taevaskoja piirkonnale.
Reedel toimuvad siin jäälinnu retked ja romantiline jõelaev Lonny viib huvilised Ahja jõge mööda Kiidjärveni. Kiidjärvel toimub metsanduse ja jahinduseteemaline seminar ning õhtupoolikul avab külalistele oma saladusi sipelgariik.

15. augustil saab külastada ka Põlvamaa ettevõtteid.

Laupäeval oodatakse Moostesse kõiki taaskasutusfänne, seal keedetakse tõrva ja värvitakse lõnga, kirbuturul saab osta-müüa-vahetada ja osaleda õpitubades, kus vanadele asjadele antakse uus elu. Rahvamuusikakoolis leiab aset põnev pillivalmistamise õpituba, MoKs´is on avatud üks isemoodi näitus jm.
Lisaks sellele toimuvad seeneretk ja seenekulinaaria õpituba, vana palkhoone taastamise õpituba, nahkhiireretk, rongiretk Ilumetsa kanti, tervisepäev Hundiallikal, metsaorienteerumine ja palju muud.
Enamik tegevustel osalemine nõuab eelregistreerumist.
Pühapäeval, 17. augustil on kõik oodatud Perepäevale, mis toimub traditsiooniliselt Põlva Talurahvamuuseumis Karilatsis. Omamaise toodangu turgudel kaubeldakse kohaliku toidukraami taimede ja käsitööga. Tegevust jätkub tervele perele – toimuvad mitmed õpitoad, saab vaadata näitust, mängivad muusikud, kohapeal saab süüa-juua. Perepäeval osalemine on külastajatele piletita, kuid parkimine on tasuline. Tasuta parkida saavad bussid ja jalgrattad.

Lisainfo: www.ecofest.ee, samas toimub ka tegevustele registreerumine.

Põlvamaa Ökofestivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus.Toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Põlva Maavalitsus, Põlvamaa Omavalitsuste Liit.

Festivali Perepäeva toimumist toetab Põlvamaa Partnerluskogu.