Möödunud nädala lõpul toimus Muhumaa külavanemate ja kogukonna esindajate õppekäik Põlvamaale. Külastati piirkonna põnevaid paiku ja tutvuti kohalike kogukondade eestvedajatega.

Päeva alustati Siidrikojas KODAS tuuriga, mille käigus perepoeg Ingmar andis ülevaate tehasest, tootmisest ja ettevõtte plaanidest. Tuuri järgselt toimus degusteerimine, mille käigus sai kohalikku toodangut ka ise järele proovida. Mis Muhu külavanemaid KODASes eriti kõnetas, oli ettevõtte põlvkondade vaheline sidusus.

Peale lõunasööki Saverna Buffikus suunduti Ihamarru, kus sealseid tegemisi tutvustasid MTÜ Ihamarulased eestvedaja Aivar Täpsi, Kanepi vallavolikogu esimees Piret Rammul ja Partnerluskogu juhatuse esimees Andrus Seeme. Anti ülevaade külamaja tegemistest ja tutvustati suuremaid projekte, näiteks Kõivualutse laata ja Postitee Pillerkaart. Samuti arutleti külakogukondade toimimise üle.

Ettevõtlusvaldkonda esindas Kõlleste Garlicu perenaine Vaike Soosaar, kes andis ülevaate nii tootmisest, mahtudest, põllutöödest kui ka toodangust. 

Klubitegevusega tutvuti Ridali Lennuklubis, mille juhataja Einar Viin näitas Muhu külavanematele purilennukite angaari ja sealseid masinaid, tegi ringkäigu lennuvälja territooriumil ja tutvustas LEADER kaasabil teostatud projekte. 

Ridalist suunduti edasi Taevaskotta, kus kohtuti Põlva valla külavanematega. Räägiti oma külade ettevõtmistest ja koostööst omavalitsustega. 

Osa saadi ka Mooste mõisakultuurist, kui Agnes Joyeti eestvedamisel toimus mõisa ekskursioon. Külastati ka Linakoda, Viinavabrikut, sealseid toitlustusasutusi jpm. 

Külaskäik Põlvamaale lõppes Maanteemuuseumi külastusega ning lõunaga Varbuse teemajas. Aitäh Muhumaa külavanematele ja kogukonna esindajatele külaskäigu eest!