Põlvamaal arendab ja täiendab spordikultuuri Maadlusklubi Lapiti. Tegemist on ainukese vabamaadlusklubiga Lõuna-Eestis. Klubi loodi juba 1999. aastal ja kuigi maadlustraditsioon oli Põlvamaal kanda kinnitanud juba varem, siis vastava klubi loomisega arenes valdkond veelgi ning ka praegu, 21 aastat hiljem, liigub klubitegevus kasvusuunas.

Kui 2015. aastal võttis treeneriameti üle klubi endine õpilane Elar Hani, leiti, et aeg on uuendusteks. Põlvamaa Partnerluskogu LEADER toetuse abiga taotleti 2016. aastal vahendid uue maadlusmati soetamiseks ja 2019. aastal võistlus- ja treeningvarustuse kaasajastamiseks. Toetuste abiga on parenenud klubi treeningtingimused ja –võimalused.

Ainuüksi maadlusmati soetamine andis klubile suure eelise, Ma arvan, et see, et me selle mati 2016. aastal saime oli klubile nagu tõukejõud, ütles klubi treener Elar Hani. Kui varasemalt ei olnud võimalik suurvõistlusi Põlvas korraldada või eeldas see vastava varustuse rentimist kaugemalt, siis nüüd on võimalused klubil endal.

2019. aastal toimusidki Põlvas Eesti meistrivõistlused maadluses, peale mida on Eesti Maadlusliidu huvi Põlvas võistluste korraldamise vastu suurenenud. Tundub, et maadlusliit arvestab nüüd meie klubiga kui korraldava jõuga,” tõdes Elar peale edukalt korraldatud EM võistlust.

Lisaks sellele, et vastav varustus võimaldab klubil üritusi ja laagreid korraldada, toovad võistlused Põlvas maadlust rohkem kohalikeni – kohalikud nägid maadlust rohkem pildis ja seepärast tuleb ka trenni rohkem poisse, mis on tore,” ütles Elar, ka tüdrukuid võiks hakata rohkem tulema,” lisas ta.

Hetkel on maadlusklubil neli erinevat treeninggruppi: täiskasvanud, edasijõudnud, algajad ja lasteaiaealised. Maadlushuvilisi on Põlvamaal kokku sajaringis, aktiivsemaid trenniskäijaid küll mõnevõrra vähem, kuid treeningutel osaleb ligi 60 noort.

Maadlusklubis on palju ambitsioonikaid ja silmapaistvaid maadlejaid, kes on klubile toonud mitmeid Eesti meistritiitleid ja muid auhindu. Lisaks valiti 2018. aastal Põlvamaa parimaks noorsportlaseks noormeeste arvestuses Hanno Käärik ning Eestimaa Spordiliit Jõud valis 2018. aasta noorte treeneriks Elar Hani.

Maadlusklubi Lapiti ootab uusi maadlushuvilisi treeningutele! Rohkem informatsiooni klubi tegemiste kohta leiate nende Facebooki lehelt Maadlusklubi Lapiti.