Täna avati esimest ja viimast korda Haapsalu-Taevaskoja rongiliin „Linnast maale puhkama“. Üheks ainsaks sõiduks loodi rongiühendus Haapsalu ja Taevaskoja vahel selleks, et Haapsalus truult teeninud lõbusõidurong Peetrike saaks oma tööd jätkata Taevaskojas.

Oma teekonda marsruudil Haapsalu-Kiidjärve-Taevaskoja alustas rong täna, 16. juunil kell 8:45. Haapsalus andis rongi üle linnapea Urmas Sukles. Sihtkohta Taevaskotta jõuab Peetrike 18. juunil kell 18:07, kus võtab piduliku tervitamisega rongi vastu Taevaskoja külavanem Ahti Bleive. 

Foto: Taevaskoja Peetrike

Kõigil asjahuvilistel võimalik Peetrikese teekonnaga liituda. Rongisõidu marsruut 16. juunil on Haapsalu-Pärnu-Kilingi-Nõmme. 17. juunil läbitakse Kilingi-Nõmme, Viljandi ning puhatakse öö Valma puhkekeskuses. 18. juunil ehk viimasel päeval stardib rong liinil Valma puhkekeskus-Tartu-Kiidjärve-Taevaskoja.  Lähtuvalt marsruudist saavad sõitjad ise valida oma sõidu algus- ja lõpp-sihtkoha. 

Pool Haapsalu-Taevaskoja marsruudi piletitulust annetatakse Maarja külale ning iga sõitja saab soetada pileti oma sisetundest lähtuvalt, kas 5, 10 või 50 euro eest. Pileti soetamine ei ole kohustuslik ja sõita saavad teekonnal kaasa, lühemaid või pikemaid vahemaid, kõik soovijad.

Taevaskoja Peetrike on endine Haapsalu linna lõbusõidurong, mis osteti Taevaskoja piirkonda eesmärgiga vähendada autode osakaalu. Võimaldame ka liikumisraskustega inimestel kergema vaevaga pikemate vahemaid läbida ja näha kohti, kuhu nad muidu alati ei pääseks.

Tulevikus hakkab rong sõitma Taevaskoja piirkonnas. Eelkõige on eesmärk pakkuda inimestele lõbusõitu ning aidata matkalistel liigelda matka algus- ja lõpp-sihtkoha vahel, ilma autosid kasutamata. 

Taevaskoja küla esindab Põlvamaad siseriiklikus koostööprojektis “Arukate külade arenguprogramm”, mille kontseptsioon viitab just nimelt jätkusuutlikele maapiirkondadele ja kogukondadele, mis tegelevad nii olemasolevate tugevuste ja väärtustega kui arendavad välja uusi võimalusi. Peetrikese kaasamine Taevaskoja turismi tegevusse on üks vahva uus võimalus kohalikele ja turistidele lisandväärtuse pakkumiseks. Jõudu tööle Taevaskojas, Peetrike! 

Peetrikese teekonda reaalajas saab jälgida järgneval lingil: https://sportrec.eu/ui/#1gcgm12. Allikas: Taevaskoja Peetrike