Juba kuuendat aastat tunnustatakse Põlvamaa ettevõtjaid Põlvamaa Rohelisema märgiga. Märtsis lisandus Põlvamaa Rohelisema märgi kandjate hulka neli uut ettevõtet, kokku 11 tootega.


Uutest Rohelisema märgi toodetest on pildil Mesinik OÜ mesi ja FriPuit OÜ süütelaastud. Foto: Tiiu Marran

Sel korral sai Rohelisema märgi Suuvere OÜ meekreem pähklite ja kakaoga. Meekreemi põhitooraine – mesi on pärit Metsakingu talust Ahja vallas ning nende mesilaspered elavad Põlvamaa metsades.

Rohelisema märgiga tunnustati ka FIE Vaike Meesaki poolt mahedalt kasvatatud vaarikaid, mustsõstraid ja maasikaid. Vaike Meesak tegi mahekasvatamisega algust juba 2007. aastal.

Põlvamaa Rohelisema märgi pälvisid veel Mesinik OÜ tooted – mesi, õietolm, taruvaik, suir, vaha ja meesegud. Tegemist on suurmesinikuga, kes omab sadakond taru ja mesilaspered elavad Otepää kõrgustikul.

Lisaks toidutoodetele omistati Rohelisem märk FriPuit OÜ puidujääkidest toodetud süütelaastudele “Tulihänd”.

Põlvamaa Arenduskeskuse projektikonsultandi Tiiu Marrani sõnul näitab ettevõtjate Rohelisema märgi taotlemine, et nad näevad vajadust promoda seda oma toodetel. “Tarbijad eelistavad üha enam kvaliteetseid tooteid ja puhtas Põlvamaa looduses kasvanud tooraine on selle üheks allikaks,” sõnas Marran.

Põlvamaa Rohelisem märk ühendab Põlvamaa looduslikust toorainest ja kohapeal tehtud kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ning seda väljastatakse alates 2009. aasta jaanuarist. Tänaseks on Põlvamaa Rohelisema märgiga tunnustatud üle 200 tootenimetuse, mida pakub 38 Põlvamaal tegutsevat ettevõtet.

Rohelisema märgi loomise mõte tekkis Põlvamaa ettevõtjate ühisarutelude käigus ning selle väljaandmist kureerib Põlvamaa Arenduskeskus. Rohelisema märgi kujundus ja idee on seotud maakonna tunnuslausega “Põlvamaa – rohelisem elu”.

Rohelisema märgi tootjate võrgustiku koduleht: www.polvamaine.ee 

Lisainfo:
Tiiu Marran
Projektikonsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8956; 5348 0003
E-mail: tiiu.marran@polvamaa.ee