Jaanipäeval, vähem kui kümme päeva pärast Leevi kaupluse sulgemist Põlva Tarbijate Ühistu poolt avasid kohalikud aktiivsed külaelanikud MTÜst Võhanduveere kambakesi selle uuesti. Üheskoos otsustati, et pood tuleb ära osta ning majandamiseks loodi ka ettevõte Lepo OÜ.  Lisaks esmatarbekaubale pakutakse kohalike väikeettevõtjate ja käsitöömeistrite toodangut ning pood toimib ka pisikese infopunktina – saadaval on piirkonna kaardid ja trükised.

Lepo pood on jäänud silma põnevate üleskutsetega ja tõmmanud meedia tähelepanu: neist on kirjutanud nii kohalikud kui ka suuremad väljaanded, nt Maaleht ja Õhtuleht. Üleskutsetest võiks välja tuua helkurikampaania – et ikka pimedal ajal turvaliselt koju jõuaksid, võid võtta poest tasuta helkuri ja samuti teha head teistele, tuues oma üleliigsed helkurid poodi; uue kooliaasta alguse puhul tasuta jäätis lastele; tähtpäevadeks torditellimuste võtmine, et ei peaks kaugele sõitma. Lepo on tõeline kogukonnaalgatuse pärl, sest kogukonnapood aitab külal edasi elada.
 

Urmas Kukk, Aire Ilves-Luht ja Karmen Kukk                                               Foto: Andrus Karpson
 

Järjepidevuse kandja tiitli sai jalgpalliklubi „Lootos” pikaaegne president Indrek Käo

Indreku kirg jalgpalli vastu on aidanud Põlva klubil kasvada Eesti parimate võimalustega väikeklubiks. Tema töö inimeste kaasamises on olnud väga suur. Aasate jooksul on kasvanud klubi juurde mitmekümne inimesega vabatahtlike tiim, kes aitavad korraldada võistlusi ja avalikke perepäevi. Klubi on kohal ka lasteaedade ja koolide perepäevadel, linna perespordipäevadel jne. Klubil on ka rahvusvahelisel tasemel koostööpartnereid nii Inglismaal kui ka Ukrainas.


Järjepidevuse kandja Indrek Käo                                                                                             Foto: Andrus Karpson

„Põlvamaa kodanikuühiskonna parimad 2017″ konkursi võitjatele anti tänukirjad üle 24. novembril Räpina sadamas toimunud pidulikul tunnustusüritusel.