Põlvamaa Partnerluskogu

Kodukant Valgjärve MTÜ eestvedajast sai Valgjärve raamatukogu-külakeskuse juht

Meil on suur rõõm, et vaid 4,5 aastat tagasi Valgjärvele kolinud Maris Kikkatalost, kes on olnud kaks aastat ka Kodukant Valgjärve MTÜ eestvedaja, sai tänavu veebruaris Valgjärve raamatukogu-külakeskuse direktor. Kodukant Valgjärve MTÜ on Põlvamaa Partnerluskogu kauaaegne liige. LEP ajakirjanik Mati Määrits , loe rohkem SIIT.

/Väljavõte artiklist/ 25.04.2024, autor Mati Määrits.

Vastne juht kinnitas, et sisseelamine on läinud igati hästi. «Esimese kuu töötasin koos Ilse Aigroga, kes on ääretult abivalmis. Sain temalt kõike kohe küsida. Need kingad on väga suured, millesse sai astutud.»

Endine direktor astub sageli raamatukogust läbi, jagades järeltulijale vahel ka mõne soovituse, missugust raamatut tellida. Esmaspäeviti on külakeskuses naisansambli Sügiskuld proovid, kus Aigro kaasa teeb. Proovile aga järgneb vestlusring, kus valdavalt pensionärid vestlevad raamatutest ja elust-olust. «Nad on majas pea neljani,» on Kikkatalo tähele pannud.

Valgjärvele kolis Kikkatalo koos abikaasaga nelja ja poole aasta eest. «Ise olen Tartust pärit ja abikaasa Otepäält, ostsime kohe asulasse maja. Mittetulundusühingut Koduküla Valgjärve olen juhtinud kaks aastat ning üritusi korraldades kohalikke ka tundma õppinud,» rääkis naine. «Kes mida loeb, selle meeldejätmine vajab ikka päris palju aega, sest mõni soovib ainult romaane, teine kriminulle. Juba Ilsega koos töötades tegin endale märkmeid, kes mille vastu huvi tunneb.»

Mõnigi sisseastunu on olnud üllatunud, et teda ei võtagi enam vastu Ilse Aigro. «Eks siis tutvustan ennast,» sõnas uus koguhoidja.

Loe rohkem LEP veebiväljaandest.

 

 

Kommenteerimine on suletud.

© 2024 Põlvamaa Partnerluskogu — Ehitatud WordPress platvormile

Teema autor Anders NorenÜles ↑