2016 a. lõpus ja selle aasta alguses külastasid JK Lootos klubi president Indrek Käo, spordidirektor Kaido-Meinhard Kukli ja noortetreenerid Ave-Lii Laas ja Katariina Kinnunen Inglismaad.
Reisi sihiks oli Lootosele varasemast tuttav Põhja-Inglismaa linn Newcastle ja reisi eesmärgiks uue rahvusvahelise noorteprojekti „Kukk, Kurvits ja Harakas panevad noored sportima“ alustamine.

Kolme riigi – Eesti, Inglismaa ja Ukraina jalgpalliinimesi ühendava projekti eesmärk on kogemuste vahendamine ja jalgpalli juurde uue põlvkonna noorte tegijate toomine. Projekti käigus tutvutakse erinevate jalgpalliga kaasnevate koostöövõimalustega, arendatakse koostöösuhteid ja motiveeritakse noori aktiivselt spordiga tegelema.
Projektis täidavad mentorite ja koolitajate rolli Lootose ja mitme inglise noorteklubi ja akadeemia noortetreenerid. Projektis osalevad kolme riigi 10-12 aastased jalgpallipoisid-tüdrukud. Noortetreenerite ülesannete nimekirjas on muu hulgas turniiride ettevalmistamine ja läbiviimine, aga ka treeningute läbiviimine ja mängu analüüs.


JK Lootos spordidirektor Kaido-Meinhard Kukli ning noortetreenerid Ave-Lii Laas ja Katariina Kinnunen
St James Park staadionil

Newcastles kohtuti Newcastle Football Development Scheme ja Newcastle United naiskonna omaaegse käivitaja ja juhi Rob Atkiniga, kes hetkel tegeleb neljas Newcastle noorteklubis Grassroots koordinaatori ja noortetreenerite mentorina. Samuti kohtuti Claire Robinsoniga, kes viimati külastas Põlvat 2015 aastal. Toona osaleti koos Sunderland Centre Of Excellents tüdrukute võistkonnaga Lootosspring Premier CUP noorteturniiril. Claire on Inglise Jalgpalli Liidu koolitaja ja Sunderland & Gatesheadi Regionaalse Talendigrupi tehniline direktor, lisaks veel õppejõud Gatesheadi Colleges`is ja Sunderlandi U14 tüdrukute võistkonna treener. Hooajal 2013-2014 oli Claire Sunderlandi naiskonna peatreener, võites esiliiga ja viies naiskonna inglise kõrgliigasse. Mõlemat inglast näeb suure tõenäosusega eeloleval suvel Eestis, kus toimuvad noorte ühised laagrid ja koolitused.

Üsna pingelisse reisikavva mahtusid veel inglise Championshipi meeskondade Newcastle United FC ja Nottingham Foresti mängu jälgimine 52000 pealtvaatajat mahutaval St. James Park staadionil.
Ülejõe linnaosas Gatesheadis külastati sealset Spordiakadeemiat ja kohalikku klubi Gateshead FC. Põnevaid ideid saadi mängu korralduse ja läbiviimise osas ning elati kaasa Gateshead FC ja Barrow FC vahelisele mängule. Võimsa elamuse pakkus ka aasta viimasel päeval Newcastles toimunud Winter Carnival 2017 ja sellele järgnenud ligi pool tundi kestnud suurejooneline ilutulestik.
Kokkuvõttes täitis JK Lootos presidendi Indrek Käo sõnul reis oma eesmärgi ning projekti esimene etapp sai edukalt ellu viidud.

Projekti nimi tuleneb sellest, et Kukk (Põlva vapilind), kurvits (kulik v.k.) Ukraina Kulikovka rajooni vapilind ja harakas (Newcastle linna vapilind) moodustavad põneva kolmiku, mis sobis nimeks kolmepoolsele rahvusvahelisele noorte koostööprojektile. Kõik kolm projektipartnerit on ka nö. maapiirkonnad ja tagamaad riigi haldusjaotuse mõistes.

Projekti toetab Põlvamaa Partnerluskogu Leader programmi meetmest.