Lõuna-Eesti Leader tegevusgruppide koostööprojekti „Ettevõtlusnõustajate koolitus“ raames külastasid 3.-4. novembril Põlvamaa Partnerluskogu partnerid Soome Suupohja Arendusühingust.

Soomlaste viieliikmeline esindus, kuhu kuulusid Suupohja Leader tegevusgrupi juhatuse esimees, tegevjuht, ettevõtlusnõustaja, külameetmete koordinaator ja Kauhajoe toidumessi korraldaja said esmalt ülevaate Põlvamaa Partnerluskogu tegevusest üldiselt ning tutvusid põhjalikumalt Moostes Leader toetusel ellu viidud projektidega.


Soome partneritega ringkäigul Moostes

Suupohja Arendusühingu tegevjuhi Paavo Mattila sõnul oli tema jaoks üllatus, et Põlvamaal on tehtud nii palju Leader toetusega erinevaid arenduslikke ja vajalikke investeeringuid.

Praktiline nõustamine ja ideede genereerimine toimus aga Kanepis arendatavale projektile „Lämmi Kotus.“

Külastuse käigus tutvuti veel Valgamaal noortetegevuseks loodud võimalustega Nõunis ja viinamarjaveini tootmise käivitamisega Annemäe talus. Soome partnerid külastasid ka Lõuna-Eesti Leader tegevusgruppide ühisturundusprojekti Taluturg Tartu Lõunakeskuses, mida veab eest MTÜ Maitsev Lõuna-Eesti.

Laupäevase päeva sisustasid külalised Võrus suurlaadal UMA MEKK, mis on Võrumaa Partnerluskogu eestvõttel saanud piirkonnas kohalikku toitu ja toidutootjaid tutvustavaks suursündmuseks.

Suupohja Arendusühingu juhatuse esimees Hannu Suurpalo sõnas, et koostööl on suur jõud ning seda on näha liikudes ringi Kagu-Eesti Leader tegevusgruppide tegevuspiirkonnas.

Põlvamaa Partnerluskogu poolt osalesid ettevõtlusnõustajate koolituses ettevõtjad Kalev Kreegipuu ja Martti Kaleva, kes läbisid ettevõtlusnõustajate koolitusprogrammi ja praktika Soomes ning viimase osana nüüd Soome kolleegide vastukülaskäigul toimunud koolituse ja nõustamise siinsete projektide näitel.

Edasine eesmärk on suurendada ettevõtlusnõustajaid kaasates piirkonnas ettevõtlusaktiivsust, kasutada ära Euroopa Liidu toetusfondide võimalusi ettevõtluse arenguks ja edendada koostöösuhteid.