Möödunud nädalavahetusel, 23.-24. juulil, toimusid avatud talude päevad. Põlvamaalt osales kokku 20 talupidamist, kus olid esindatud nii looma- kui taimekasvatus, toidu- ja joogitootmine, kunst ja loome jpm. Üle-eestiliselt oli möödunud nädalavahetusel kõigile huvilistele avatud üle 300 talu, kuhu tehti nädalavahetusega kokku rohkem kui 260 000 külastust. 

Loomadega sai tutvust Hõbemäe talus, kus pakkusid külastajatele rõõmu nii hobused, ponid, kitsed, veised, lambad, pardid kui kanad. Kohapeal toimusid demonstatsioon hüppe- ja koolisõidutrennid, pakuti ponisõitu, loomade- ja talutehnikaga tutvumise võimalust, kõhutäidet, ning muuhulgas toimus ka näiteks Põlva päästeautode demonstratsioon. 

Taimekasvatusega oli võimalik tutvuda näiteks Tamme Traube talus Kiidjärvel ning Süvahavva Loodustalus. Kui Tamme Traube talus on põhitegevuseks veini- ja siidritootmine, siis Süvahavva Loodustalus mahe tee- ja maitsetaimede kasvatusel. Mõlemas talus oli külastajatel võimalik käia ekskursioonidel, tutvuda talupidajate tegemistega ja osta kaasa kohalikku toodangut. 

Kunsti- ja loomevaldkond oli esindatud Viia-Jaani Labürinditalus, kus külalised said käia erinevatel väekatel kiviringidest laotud labürintides, kuulata kongimuusikat, saada osa ansambli Helikristallid kontserdist ja soetada kohalikku käsitööd – nii aksessuaaride kui toidu- ja joogipoolise näol. 

Joogitootmist tutvustati külastajatele Ala-Juusa talus, mille perenaine Kersti Seeme huvilistele ka Rüüp veiniköögi tootmispoolt tutvustas. Taluhoovis oli lisaks esindatud kohaliku koduköögi Maiasmaa lett, pakuti maitsvaid käsitöö burritosid ja avatud oli veinibaar. Kohalikke maitseid sai proovida ka Kopli taluköögis, kus oli avatud kodurestoran ja pakuti ise valmistatud käsitööjäätist.

Palju rõõmu ja avastamist pakkus ka Erastvere külakeskus, kus julgematele lastele pakuti poni- või hobusesõitu, pisemad põnnid said jõudu katsuda puuhobusel ja lisaks rikkalikele toidulettidele pakuti näomaalingute tegemise võimalust, sai tutvuda talutehnikaga ja palju muud põnevat.

Aitäh Põlvamaa taludele ja külastajatele aktiivse osavõtu eest.