Nüüd on aeg üles jäädvustada Põlvamaa ilusaimad paigad ja vaated, sest täna, 1. juunil, algas foto- ja videokonkurss “Aken Lõuna-Eestisse”. Oodatakse pilte kohalikust loodusest, kultuuripäranditest, põnevatest hetkedest ja sündmustest. Konkursi parimad selguvad ooktoobris ning Lõuna-Eesti ettevõtjate auhindade kõrval on peaauhinnaks fotode avaldamine ajakirjas National Geographic Eesti. 

Foto: 2015. aasta fotokonkursi töö „Karjaajamine“, autor Eve Kõrts

Konkursi korraldajate esindaja, Tartumaa Arendusseltsi tegevjuht Kristiina Tammets: “Konkursi keskmes on Lõuna-Eesti identiteet, meie lugu ja väärtused – puhas loodus, mitmekülgne kultuuripärand, kohalik toit ja käsitöö, tervislik elustiil, jätkusuutlikud ja innovaatilised lahendused, võrgustikud ja kogukonnad. Ootame, et konkursile esitatud fotod ja videod just neid väärtusi rõhutaksid.”

Konkurss on avatud veebilehel www.visitsouthestonia.com/konkurss.  Konkursile on oodatud oma Lõuna-Eesti parimaid jäädvustusi saatma nii kohalikud elanikud kui kõik külalised. Üks osaleja saab septembrikuu lõpuni konkursile esitada kuni viis fotot ja kuni kaks videot. Lisaks žürii lemmikute selgumisele konkursi lõppedes, saab oma parimad kuude lõikes valida ka rahvas.

Auhinnad, mis pakuvad põnevaid elamusi ja Lõuna-Eesti maitseid on välja pannud piirkonna ettevõtjad ja kollaste akende projekti partnerid. Parimatest parimad pildid ilmuvad aasta lõpus National Geographic Eesti ajakirjas.

Konkurssi korraldavad Lõuna-Eesti LEADER tegevusgrupid (Tartumaa Arendusselts, Jõgevamaa Koostöökoda, Valgamaa Partnerluskogu, Võrumaa Partnerluskogu, Piiriveere liider), Tartu linn, Valga linn, Võru linn ning ajakiri National Geographic Eesti. Konkurss toimub rahvusvahelise Leader koostööprojekti raames.