5. novembril toimus Põlvas Pesa hotellis maakonna ettevõtjate tunnustamisõhtu ja Põlvamaa ettevõtlusauhindade väljakuulutamine. Kõik tunnustuse saanud ettevõtted on seotud partnerluskogu tegevuspiirkonnaga.

Põlvamaa Roheline Säde 2015 on osaühing FIO. 
FIO on 2002. aastast Põlvamaal tegutsev pereettevõte, mis on võtnud enda missiooniks mahedate põllusaaduste tootmise ja mahetoidu propageerimise. Ettevõte harib maad ca. 70 hektaril ja on Põlvamaa üks suuremaid erinevas valikus maheköögivilja kasvatajaid. Suur osa on teraviljal ja sel aastal kasvatati muuhulgas Sangaste rukist, tatart ning magusat suhkrumaisi. Köögiviljast kasvatatakse suuremalt kartulit, sibulat, peeti, porgandit ja apelsinikõrvitsat. Veel on toodanguks mahedalt kasvatatud maasikad ja arooniad. Viimased kolm aastat on uue suunana pidevalt suurenenud maht Eesti Taimekasvatuse Instituudi Jõgeva Seemnekeskusega koostöös maheseemnete tootmisel. Asutamisest saadik ollakse liikmeks Lõuna-Eesti Toiduvõrgustikus, mis aitab üheskoos panustades piirkonna toidutootjatel oma kaupa suurematele turgudele viia. Ettevõte väärib tunnustamist pikaaegse ja sihikindla mahetootmise tutvustajana. Aeg-ajalt on korraldatud mahetoidu päevi Peri külas. Viimasel aastal külastasid neid Tartu „Tervist edendavad koolid”, kokku ca. 200 õpilast ning löödi edukalt kaasa Avatud Talude päeval, mil nende tegevusega käis tutvumas ca. 250 külastajat. 2015 a. sai ettevõte Eesti parimate mahetoodete ja mahetootjate väljakuulutamisel maaeluministeeriumilt tunnustuse maheköögiviljakasvatuse ja mahepõllumajanduse tutvustamise eest.

Põlvamaa Tõusev Täht 2015 tunnustuse sai OÜ Põhjala Teetalu. 
Kanepis tegutsev ettevõte on välja kasvanud füüsilisest isikust ettevõtja tegevusvormist edukaks väikeettevõtteks, mis asutati 2013. aastal ja annab tööd oma pere liikmetele ning ostab toorainena sisse ka teiste Põlvamaa kasvatajate (nt Süvahavva Loodustalu) toodangut. Ettevõte on seejuures igati rohelist mõtteviisi kandev. Teesid tehakse selleks, et väärtustada kohalikke naturaalseid taimede ja marjade maitseid ning pakkuda alternatiivi välismaisele rohelisele ja mustale teele, kuhu on lisatud kunstlikke aroomaineid. Teetaimed ja maitseürdid kasvatatakse mahepõllumajanduslikult ja neid saab pidada täielikult rohelisteks loodustoodeteks. Põhjala Teetalu teede märksõnad on kvaliteet, naturaalsus, hea maitse, ilus värv ja innovaatilisus. Rõhku on pandud tootearendusele ja pakendi disainile. Ettevõte väärib tunnustust ka hästi väljaarendatud müügivõrgu poolest, millega ollakse oma toodetega esindatud kõigis Eesti maakondades.
 

Põlvamaa Mastimänni auhinna pälvis Saaretu OÜ
Ettevõte alustas oma tegevust 1999. aastal Kanepis ja on mitmeid aastaid järjest olnud Põlvamaa üks edukamaid ettevõtteid, mille põhitegevusaladeks on side-, vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitus ning veekogude rajamine ja puhastamine. Tegutsetud aja jooksul on puhastatud ja rajatud mitmeid veekogusid nii Põlvamaal, kui mujal Eestis. Rajatud kanalisatsioonitrasse ja sidekaablit. Saaretu OÜ tehnika on kaasaegne ja kohati ainulaadne terves Eestis. Seetõttu on Saaretu OÜ partner paljudele tellijatele ja teistele selles valdkonnas tegutsevatele ettevõtetele.  Kogemused tehtud töö näol annavad tellijale kindluse, et leitakse alati õige lahendus. Ettevõtte on olnud edukas Kanepi valla ettevõte, kes on panustanud koostööle vallaga nii talihoolduse tegemisel, kui muudel valda abistavatel tegevustel.

Maavanem Ulla Preeden lausus oma tervituskõnes, et tunnustusüritus on heaks kokkuvõtteks samal päeval toimunud Põlvamaa ettevõtluspäevale ning rõhutas jätkuvalt kohalike ettevõtete olulist rolli maakonna elus.

Õhtut juhtis Haimar Sokk ning muusikalist vahepala pakkusid Peeter Änilane ja Riivo Jõgi. Ettevõtjatele esines ettekandega Swedbanki ettevõtete panganduse juht Heiki Raadik, kes rääkis majanduse arengu trendidest ekspordis, tööstuses ja tööjõus.

Põlvamaa Ettevõtlusauhinna konkursi korraldasid Põlva Maavalitsus, Põlvamaa Arenduskeskus ja Põlvamaa Omavalitsuste Liit ning selle läbiviimist toetas Euroopa Liit ja Rahandusministeerium.