Tänavusse 1.–16. märtsini kestnud taotlusvooru esitati 66 projektitaotlust. Toetust sai taotleda kolmest meetmest – ettevõtlusele hoo andmine; kogukondade ja kogukonnateenuste arendamine; heakorrastatud ja turvaline elukeskkond.

Ka tänavu laekus enim taotlusi just ettevõtlusmeetmesse, kuhu esitati 42 projektitaotlust. “Teeb rõõmu, et ettevõtjad on jätkuvalt aktiivsed taotlejad. See tõestab, et LEADER meede on maapiirkonnas väga oluline vahend ettevõtjate investeeringute toetamiseks,” sõnas partnerluskogu tegevjuht Tiiu Rüütle.

Sel korral oli taotlusvooru eelarve kolme meetme peale kokku 281 773 eurot. Poole sellest eelarvest moodustab meede “Ettevõtlusele hoo andmine”, kus on ka konkurents kõige suurem. Taotlusi esitati ligi 700 000 euro eest, millest tänavuse eelarve alusel on võimalik katta vaid alla poole esitatud taotluste kogusummast. “Ettevõtlusmeetmes on suur üle taotlus,” tõdes Rüütle.

Küll aga oleks oodanud veidi rohkem initsiatiivi kogukondadelt, “Muret teeb kogukondade taotluste aktiivsuse jätkuv vähenemine,” sõnas Rüütle. Kogukondade arendamiseks laekus tänavu 14 projektitaotlust, meetmesse heakorrastatud ja turvaline elukeskkond vaid 10.

Hindamise ja taotluste paremusjärjestuse kinnitamise tähtaeg on 12. juuni 2020, mille järel saadab taotlejale projektiteotuste taotluste kinnitamise või kinnitamata jätmise otsuse PRIA.

Partnerluskogu Leader toetuse kaasabil 2018. aastal paigaldatud võrkatraktsioon Krootuse mõisaparki, foto autor: Kerli Koor