Põlvamaa Partnerluskogu uue perioodi esimeses taotlusvoorus heakskiidetud projektidest on kolmandik juba ellu viidud ja taotlejate poolt maksetaotlused PRIA-le esitatud.

„Uue perioodi investeeringute tegemine Leader toetuse abiga on taotlejate poolt hästi alanud. Meie heakskiidetud 43-st taotlusest on praeguseks investeeringu täielikult või osaliselt ära teinud 13 toetuse saajat,“ kinnitas partnerluskogu tegevjuht Tiiu Rüütle.

Mida siis on Leader meetme toetusega ära tehtud?
Ettevõtetest suurima investeeringu on teinud OÜ Käbliku Pruulikoda, soetades Kõlleste vallas Käbliku Turismitalus tegutsevasse õllepruulikotta tootmisseadmed. Meskimise seadmed, keedu- ja fermentatsioonitünnid, jahutussüsteem, jahvati ja muu selle juurde kuuluv läks maksma üle 50 tuhande euro ja investeeringu tulemusena loodi juurde kaks püsitöökohta. Ettevõtte eesmärgiks on arendada koostööd ka teiste Põlvamaa ettevõtetega nii tooraine ostul kui toodete edasimüümisel ning tõsta Käbliku atraktiivsust turistide hulgas, hakates pakkuma pruulikoja ekskursioone koos koolituste ja degusteerimisega. Käbliku Pruulikoda: http://kabliku.eu/index.php/et/kaebliku-pruulikoda  

Toitlustusega tegelev ettevõte OÜ Maitsemaa soetas Leader toetuse abil juurde uut köögitehnikat Varbuse Teemajja, et suurendada toitlustamise võimekust, saada võimalus uuendada menüüsid ja kasutada rohkem kohalikku toorainet. Ettevõte tegutseb toitlustusteenuse pakkujana üle piirkonna, Varbuse Muusikamõisast elamuslike õhtusöökideni suvel Jõelaev Lonnyl. Ettevõte on hinnatud cateringteenuse pakkuja ja metsarestorani tegija RMK lõkkekohtadel. Tehtud investeeringu tulemusel on kavas luua juurde töökohti ja tekitada positiivset mõju ka piirkonna väiketootjatele, kes saavad müüa neile kohalikku toorainet. OÜ Maitsemaa info: http://maitsemaa.ee/

Partnerluskogu piirkonnas on pikka aega tegutsenud köögivilja ja põllusaaduste mahetootja OÜ Fio. Ettevõte viis ellu projekti „Kvaliteetne mahetoit kvaliteetses pakendis tootjalt tarbijale“, mille abil valmisid kaubamärgi Peri Mahemõis etiketid, osteti uus etiketiprinter ja spetsiaalne toodangu pakkimismasin.

Sel perioodil toetab Põlvamaa Partnerluskogu lisaks masinate ja seadmete ostule ka tarkvara ostu. Põlvas tegutsev projekteerimisbüroo AS Resand esitas projekti ja sai toetust 3D projekteerimistarkvara ostuks. Projekt toetab partnerluskogu meetme „Ettevõtlusele hoo andmine“ eesmärki panustada tegevuspiirkonna ettevõtete arengusse ja konkurentsivõimesse ning uuenduslike lahenduste kasutamisse. Ettevõte tegutseb aastast 1994 ja annab Põlvas tööd kümnekonnale erialaspetsialistile. AS Resand info: http://www.resand.ee/

Mitmed uuel perioodil heakskiidu saanud Leader projektid panustavad inimeste liikumisharrastuse ja vaba aja veetmise võimaluste parandamisse.
Ettevõte Transbaltic Estonia OÜ ostis Põlvas treeningute korraldamiseks 15 Jumping batuuti ja iganädalased rühmatreeningud Põlva Spordikeskuses käivitusid nii menukalt, et treeningute läbiviija tellis seejärel batuute juurdegi. Info: http://www.minutrenn.ee  
Jumping treeningute läbiviimiseks Ahjal soetas projekti abiga spetsiaalse varustuse ka Ahja Vallavalitsus.

Maadlusklubi Lapitil on Leader projekti abil ostetud uus maadlusmatt, mis parandab klubi treeningtingimusi ja võimaldab korraldada nii Eesti kui rahvusvahelisi tiitlivõistlusi.
Orienteerumisklubi OK Põlva Kobras täiendas projektiga klubi varustust kaardijoonistamisprogrammi OCAD 12, SPORTident Printout komplekti ja Respo furgoonhaagise ostmisega, et korraldada jätkuvalt kvaliteetseid liikumisharrastusüritusi. 2016 a. osales klubi poolt korraldatud orienteerumise teisipäevakutel 888 erinevat inimest ja keskmiselt oli ühel päevakul 260 osalejat.
Info: http://kobras.polvamaa.ee/

Kanepist suunaga Otepää poole asub Vanaoru Talu MTÜ, kes tegi Leader toetuse abiga uue spetsiaalse 40 x 20 m suuruse liivaväljaku hobuste ja ponidega ratsutamiseks ning pakub eelkõige noortele võimalust tegeleda ratsutamisega.
Põlvas tegutsev MTÜ Sõprus rajas raudteejaama kortermajade piirkonna puhkealale juurde välitrenažööri pargi. Kasutuses on üheksa erinevat treeningkohta, kus saab teha erinevaid harjutusi eri lihasgruppidele. Tänu projektile on saanud väikelaste mänguväljakust tõeline pereväljak, kus jagub tegevust igas eas inimestele.

Kõlleste vallas Krootusel on Krootuse Kultuuriseltsi eestvõttel osaliselt valmis projekt „Perega parki.“ Tänu Leader toetusele on Krootuse keskuse pargialale paigaldatud juurde statsionaarne lauatenniselaud, istepingid, vedrukiiged ja ronimistoru väikelastele. Projekti eesmärgiks on pikendada perede ühist vabas õhus viibimise aega ja piirkonna elukeskkonda.

Põlva vallas on aktiivselt tegutseva küla ja kogukonnana tuntud MTÜ Eoste-Valgesoo, kes tegi Leader toetuse abil Eoste külla uue kõlakoja põranda ja katuse ning soetas küla inventari ja tööriistade hoiuks uue kuur/garaaži. Vajalikud lammutustööd ja ettevalmistustööd tehti ära koos külaelanikega.

Rosma Haridusselts sai partnerluskogu meetmes „Heakorrastatud ja turvaline elukeskkond“ heakskiidu projektile Rosma Johannese kooli katusekatte vahetuseks ja piksekaitse paigalduseks. Suure investeeringu tegemine Rosma Haridusseltsi poolt käib ja suur osa kavandatud töödest on tehtud ning esimene maksetaotlus tehtu põhjal PRIA-le esitatud. Info: http://rosma.edu.ee

Kõigi Põlvamaa Partnerluskogu 2016 a. kinnitatud projektitoetustega saab tutvuda siin.